Як розмитнити товар?

Таможений брокер/Митний брокер

Підприємці, які бажають отримувати імпортний товар для свого бізнесу або експортувати продукцію без додаткових посередників, мають подбати про його митне оформлення. Це доволі складний і обов’язковий процес, проте його можна пришвидшити. Професійний і кваліфікований митний брокер допоможе в вирішені цього питання.

Процедура оформлення товару в обраному режимі, передбачає його декларування, тоб-то надання митним органам заяви встановленої форми, в якій особою зазначено митну процедуру, що підлягає застосуванню до товарів, та передбачені законодавством відомості про товари, умови і способи їх переміщення через митний кордон України та щодо нарахування митних платежів, необхідних для застосування цієї процедури.

Митне оформлення починається з моменту подання митному органу декларантом або уповноваженою ним особою (митним брокером) електронної митної декларації або електронного документа, який відповідно до законодавства замінює митну декларацію та всіх необхідних документів і відомостей.

Після виконання всіх митних формальностей, митне оформлення вважається завершеним.

Митний брокер/ таможня

Важливо знати! Митні платежі для імпортованих товарів в Україну

  • мито;
  • акцизний податок із ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції);
  • податок на додану вартість із ввезених на митну територію України товарів (продукції);

Перед підприємцями, які тільки починають роботу з розмитненням товарів, іноді постає питання, що собою являє мито? Мито – це загальнодержавний податок, встановлений Податковим кодексом України. 

На перший погляд, процедура митного оформлення вантажів може здатися легкою, а тому початківці, які самостійно намагаються її пройти, стикаються с великою кількістю проблем, а бажання зекономити не сплачуючи вартість послуг митного брокера, призводить до ще більших витрат.

Найпоширеніші проблеми, з якими з тикаються підприємці:

1 . Збір величезної кількості документів та відсутність повного розуміння, що треба робити. Щоб впевнитися в цьому, достатньо переглянути постанову КМУвід 21 травня 2012 р. № 450. Дуже часто підприємці забувають про декілька необхідних паперів.

2. В наслідок відсутності специфічних знань в митному законодавстві, що передбачає всі нюанси законів та нормативних актів у цій сфері, неправильно оформлюють документи, за що несуть негативні наслідки у вигляді значних збитків.

Постає питання, як максимально ефективно розмитнити вантаж та зберегти кошти? Як не сплачувати додаткові витрати, у разі накладення санкцій за зрив терміну постачання в наслідок простою чи сплату за тимчасове зберігання тощо. Проблем, з якими може зіткнутися необачливий підприємець, безліч.

Митний брокер

Найпростіший шлях звернутися до професійного митного брокера. Але де знайти дійсно кваліфікованого фахівця? Чернігівська регіональна торгово-промислова палата допоможе Вам у вирішені всіх питань щодо митного оформлення вантажів, оформлення імпорту або експорту та наддасть інші послуги митного брокера. До речі, консультація безкоштовна.

Замовити послугу

Order service

Замовити послугу