Фіксуємо (документуємо) руйнування та пошкодження майна юридичних осіб та ФОПів

Під час активних бойових дій, що велись російською федерацією на території Чернігова та області, більшість підприємств регіону зазнали значних пошкоджень, а деколи і повного знищення майна внаслідок ворожих обстрілів.

Вже сьогодні, безпосередньо після закінчення фази активних бойових дій, ми надаємо можливість юридичним та фізичним особам-підприємцям документально зафіксувати руйнування та пошкодження майна для подальшого захисту своїх інтересів.

Чернігівська ТПП є експертною організацією, згідно з Законом “Про Торгово-промислові палати в Україні”, та надає послуги з будівельно-технічних і товарознавчих експертиз на постійній основі.

Послуга №1
Акт обстеження нерухомого майна, автотранспортних засобів, сільгосптехніки, обладнання.

Палата проводить та фіксує документально стан майна юридичних осіб та ФОПів, яке пошкоджено або зруйноване (знищене) внаслідок збройної агресії (бойових дій) з боку російської федерації.

Для проведення та надання Акту такого обстеження, необхідно надати копії наступних документів:

1. Паспорт технічної інвентаризації.

2. Документи про право власності на майно.

3. Кадастровий номер земельної ділянки або копію Договору оренди земельної ділянки.

У обстеженні та документальній фіксації пошкоджень нерухомого майна, обладнання, автотранспортних засобів, сільгосптехніки бере участь представник підприємства, який є однією зі сторін підписання такого Акту.

Для початку роботи, необхідно подати Заявку та вказані вище копії документів.

Послуга №2.
Експертний висновок обстеження залишків готової продукції, напівфабрикатів або сировини по кількості і якості.
Фактична наявність готової продукції, напівфабрикатів або сировини звіряється з документами господарського бухгалтерського обліку підприємства на 24 лютого 2022 року.
Висновок експерта про товарознавчу експертизу містить інформацію по кількості, якості готової продукції, напівфабрикатів або сировини та втратах перелічених матеріально-технічних цінностей, які виникли в результаті збройної агресії (бойових дій) з боку російської федерації на території України.

Для замовлення послуг звертайтесь за телефоном: +38 (050) 465-30-45

Постановою Кабінету Міністрів України № 326 від 20 березня 2022 року затверджено Порядок визначення розміру шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації, п. 14 якого встановлено, що відповідальними за визначення розміру шкоди та збитків підприємств недержавної форми власності є обласні державні адміністрації (на період воєнного стану — військові адміністрації). Визначення шкоди та збитків буде здійснюватись відповідно до методики, на розробку якої дано шість місяців. Проте зараз дуже важливо зафіксувати пошкодження майна для того, щоб потім можна було звернутись до ОДА (ОВА) для визначення розміру шкоди та збитків, завданих бізнесу внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

Заявки приймаємо за телефоном: +38 (050) 465-30-45