fbpx

ПІДТВЕРДЖЕННЯ ФОРС-МАЖОРУ!

17 березня 2020 Верховна Рада України ухвалила Закон №3219, відповідно до якого карантин віднесено до форс-мажорної обставини на підставі ст.14-1 ЗУ «Про торгово-промислові палати в Україні (далі – ТПП)». З моменту набуття чинності цим законом ТПП України може видавати сертифікати про настання форс-мажорних обставин у зв’язку із запровадженням карантину.

Якщо карантин призводить до неможливості суб’єкта господарювання виконати зобов’язання за договором, найперше, слід документально оформити призупинення своєї діяльності у відповідній сфері та письмово повідомити про це контрагента. Разом із повідомленням, радимо направити пропозицію з проектом додаткової угоди про зміну строків виконання зобов’язань після завершення форс-мажорних обставин.

Якщо перенести строки виконання зобов’язань у договірному порядку неможливо, варто звернутися до ТПП України за сертифікатом про форс-мажорні обставини.

Зверніть увагу, що сам по собі факт внесення карантину до переліку форс-мажорних обставин не є підставою для звільнення від зобов’язань. У кожному окремому випадку необхідно юридично обґрунтувати, що саме карантин створює умови, за наявності яких виконання договірних зобов’язань стає неможливим. Відповідно до п.6.9 Регламенту ТПП, подані заявником документи повинні свідчити про надзвичайність, непередбачуваність, невідворотність обставин, а також причинно-наслідковий зв’язок між обставиною/подією і неможливістю виконати конкретні зобов’язання.

На жаль, Чернігівська ТПП не уповноважена розглядати заяви на видачу Сертифікату про засвідчення форма-мажорних обставин.

Просимо вас, шановні підприємці, звертатись до Дирекції правового забезпечення діяльності ТПП України письмово на електронну адресу: Nas-law@ucci.org.ua та за тел.:(044)585-40-65; (044)585-40-61;
та/або директора Дирекції Нестеренко Алли Станіславівни: +38 067 2407939

Сподіваємось на плідну співпрацю та бажаємо вам міцного здоров’я.

Детально ознайомитись з інформацією щодо видачі сертифіката про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) ви можете на сайті ТПП України https://ucci.org.ua/…/zasvidchennia-fors-mazhornikh-obstavin

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!