fbpx

Діалог з Міністром економіки

На зустрічі з Міністром економіки паном Петрашко в ТПП України обговорювались кілька гарячих питань, які стоять на порядку денному у взаємовідносинах між бізнесом та владою. Особливо в тих реаліях, коли ми знаходимось у кризовому стані у зв’язку з падінням світової економіки.

Перше питання, яке озвучив президент Чернігівської ТПП Костянтин Іванов, стосувалось підвищення тарифу на постачання електроенергії. Ця проблема стосується кожного виробника товарів та послуг в Україні. І вона, на жаль, вже стала фактом, який йде у розріз всім антикризовим деклараціям з підтримки малого та середнього бізнесу.
Це рішення НКРЕКП було прийняте 10 липня і неминуче призведе до здорожчення собівартості товарів та послуг та знизить конкурентність українських товаровиробників на іноземних ринках.
На жаль, Ігор Петрашко не зміг сформулювати позицію Міністерства економіки з цього питання, крім власного негативного ставлення.

Втім, бізнесу не вистачає саме позиції Міністерства в цій однозначній антиекономічній ситуації, яка буде зафіксовано вже в наступному рейтингу Doing Business як фактор, що значно погіршує бізнес клімат в Україні.

Друге питання — про параметр національної локалізації, який Уряд, Міністерство економіки та українські виробники хотіли б привнести в процедуру публічних закупівель.
На зустрічі з Міністром ми висловили свою вимогу щодо імплементації цієї норми.

Аналітика європейського досвіду в цій сфері демонструє повну ідентичність принципу преференцій для власних (місцевих) товаровиробників в ЄС. На цю тему існує відповідна директива, яка рекомендує членам європейської спільноти при здійсненні процедур публічних закупівель формувати параметр національної локалізації як такий, що вважається справедливим на національних ринках членів ЄС.

Міністр Петрашко підтримав таку нашу позицію і почув голос всіх регіональних торгово-промислових палат. Сподіваємось, що в цьому прикладі Міністерство економіки підтримає важливу антикризову, прозору й справедливу міру для імплементації до системи PROZORRO та всіх інших механізмів здійснення публічних закупівель в Україні.

Замовити послугу

Order service