Чернігівська регіональна торгово-промислова палата

Все для успішного бізнесу!

+380 4622 4-22-42, +380 95 271-44-01

info@chamber.cn.ua

з 08:00 до 17:00 (Сб, Нд - вихідні)

UA RU EN
В Чернігові з трьохденним візитом побували гості з Піднебесної. Китайська делегація на чолі з віце-президентом ТПП міста Усі паном Доу Лінем вивчали економічний потенціал нашої області для подальшої співпраці та реалізації конкретних інвестиційних проектів.

СХІДНИЙ ВЕКТОР

30 серпня 2012   00:00

СХІДНИЙ ВЕКТОР | Chamber

СХІДНИЙ ВЕКТОР

ЧЕРНІГІВ — УСІ (провінція Цзянсу, КНР): перспективи співробітництва

В Чернігові з трьохденним візитом побували гості з Піднебесної.
Китайська делегація на чолі з віце-президентом ТПП міста Усі паном Доу Лінем вивчали економічний потенціал нашої області для подальшої співпраці та реалізації конкретних інвестиційних проектів.


Торгово-промислова палата м. Усі була заснована більше 100 років тому. На сьогодні до складу ТПП м. Усі входить більше 22000 великих та середніх підприємств. 19 жовтня 2011 року було підписано договір про співпрацю між Чернігівською міською радою та м. Усі.

До складу делегації окрім офіційних осіб ввійшли представники великих промислових підприємств м. Усі та провінції Цзянсу. Зокрема у складі делегації був пан Ву Гуолінь, який є одним з 10 найбільших бізнесменів Китаю та є головою „Клубу найуспішніших бізнесменів КНР”.

Офіційні особи і представники бізнесу м. Усі та провінції Цзянсу 14 серпня зустрілися з президентом Чернігівської ТПП Костянтином Івановим. Основою для подальшого співробітництва має стати угода, яку підписали сторони. Коментуючи зустріч з колегами, Костянтин Іванов зазначив: “Сьогодні ми бачимо результат тієї роботи, яка проводиться і на рівні обласної державної адміністрації, і на рівні міськвиконкому. Згадаємо, що минулого року було відкрито представництво Чернігова в місті Усі. Наразі ми приймаємо делегацію китайських бізнесменів, яку організувала Торгово-промислова палата м. Усі. Наші взаємовідносини ми закріпили угодою про подальшу співпрацю.”

А щоб угода не була формальною делегантів знайомили з виробничими можливостями місцевих підприємств. На запрошення Чернігівської ТПП гості побували на ПВБП “Джи-Ен-Ел” - одному з найбільших виробників та експортерів зерново-бобової продукції нашого регіону. На сьогоднішній день підприємство працює з понад 20-ма країнами світу, здійснюють поставки до країн СНД, Євросоюзу, Близького Сходу і кількох китайських провінцій. Щодо перспектив співпраці з Китаєм Людмила Логінова, директор ПВБП “Джи-Ен-Ел”, зауважила: “Ми давно придивляємось до КНР. У нас були невеликі контракти з китайськими підприємствами, але ми хочемо налагодити постійні торговельні відносини.”

Торгівельні зв'язки з багатьма країнами світу підтримує і ПБП “ВИМАЛ”. За рік тут виробляють 11-14 тис. тон крохмалю. В планах будівництво потужного заводу, де буде вироблятися біля 30 тис. тон крохмалю. Під час розмови сторони висловили сподівання на плідну і взаємовигідну співпрацю. Директор ПБП “ВИМАЛ” Сергій Самоненко наголошує: “Головне зустрітися, познайомитись. Дуже часто конкретні результати відбуваються через багато років, головне щоб було підґрунтя для співпраці. А воно у нас є. Зараз дуже багато змін відбувається на зовнішніх ринках для того, щоб працювати.”

В насиченому графіку практичне ознайомлення з діяльністю агропромислового підприємства “Інтер” та Ічнянського заводу сухого молока та масла. Познайомившись з технологією заготівлі зернових культур, процесом виробництва молочної продукції китайські партнери дуже зацікавились подальшою співпрацею.

Віктор Кияновський, голова правління ПАТ “Ічнянський завод сухого молока та масла”, ділиться своїми враженнями від зустрічі: “Вже надійшли пропозиції, нас запрошують зі зворотнім візитом до КНР. Є пропозиція зустрітися з потужною компанією, яка займається виробництвом какао. І от там ми поговоримо про нашу продукцію — сухе молоко, яке між іншим, ми вже постачаємо на ринки Китаю. Будуть ринки збуту - буде можливість продавати продукцію, яку ми виробляємо. У нас в основному експортно-орієнтований товар - сухе молоко цільне, вершки і масло. Після візиту делегації, якщо ми збільшимо ринки продажу, буде дуже добре.”

В свою чергу Валерій Куліч, директор ТОВ “Форсаж”, теж задоволений знайомством: “Ми шукаємо нові ринку збуту для нашої продукції. Китай — найбільш швидко зростаючий ринок світу і ми хочемо на ньому бути присутніми. Тому безумовно прямі контакти з китайською стороною дуже корисні. Тим більш, що ми звикли, що китайські товари заполонили всі ринки. В свою чергу, вийти на китайський ринок дуже важко. У нашій практиці сьогоднішня делегація - перша, яка хоче щось купити з тієї продукції, яку ми виробляємо.”

“Для налагодження партнерських відносин Ічнянщина має великий потенціал”, - зазначив голова райдержадміністрації Сергій Рубашка, - “Ічнянський район - це велика сільськогосподарська площа, де виробляється великий доробок в області продовольчого зерна, молока, є виробництво свинини і яловичини. І на мою думку, це виробництво є доволі цікавим для китайських інвесторів.”

Китай приділяє велику увагу розвитку відносин з Україною в галузі сільського господарства. Інтерес китайської сторони полягає в тому, щоб імпортувати продукти харчування, оскільки потреба в них, враховуючи кількість населення і відсутність родючих земель, дуже велика. В свою чергу нашому регіону є що запропонувати. За словами заступника голови облдержадміністрації з питань агропромислового розвитку Олександра Шанойло, у Чернігівщини є великий потенціал як в рослинництві, так і в тваринництві: “Тому, що великі території нашої області - це Поліська зона, яка потребує відповідних технологій, можливо більших капіталовкладень. Вона ще на сьогоднішній день використовується не повністю. Тобто, ми можемо збільшити виробництво продуктів харчування. Відповідно під ці технології потрібні кошти.”

Вкладати кошти в українську економіку Китай, як найбільший експортер капіталу, готовий. Зокрема за словами пана Доу Ліня вони високо оцінюють потенціал Чернігівської області і зацікавлені аби продукція місцевих підприємств потрапляла на китайський ринок: “Разом з Чернігівською торгово-промисловою палатою ми можемо стимулювати розвиток підприємництва між нашими країнами. Після повернення на батьківщину ми розкажемо про чернігівські підприємства китайським бізнесменам, аби чернігівські продукти харчування потрапили на наш ринок.”

На останок китайським гостям запропонували ознайомитись з технологією виготовлення макаронних виробів на Чернігівській макаронній фабриці - підприємстві, яке успішно працює на ринку макаронного виробництва майже півстоліття і є одим з найбільших виробників в Україні.

Говорити про реалізацію конкретних проектів ми будемо лише згодом. Однак цей візит, за словами президента Чернігівської ТПП Костянтина Іванова, заклав міцний фундамент для подальшої плідної співпраці: “ Ми вважаємо, що ці кроки, в тому числі і сьогоднішній, який був зараз на Чернігівщині, наблизив нас, власне, до прямих інвестицій. До того, заради чого і існують торгово-промислові палати і підприємства - до економічного обміну, до взаємного економічного розвитку. Наше відчуття таке, що наша сільськогосподарська продукція, наші готові продукти харчування представляють інтерес для китайської сторони. Ми розглядаємо китайських бізнесменів не лише як джерело фінансування та інвестицій, в яких ми, звичайно, зацікавлені і залюбки будемо співпрацювати з китайськими партнерами. Але Чернігівська ТПП ставить головною метою — надання можливості підприємствам-членам Палати просувати свою продукцію на зовнішні ринки. І ми вбачаємо в КНР великий зовнішній ринок”.

Гості повернулися додому. Тепер чекатимуть візит на взаєм. Офіційне запрошення приймаюча сторона вже отримала.

Офіційний прийом китайської делегації у Чернігівській ТПП


Підписання угоди про подальшу співпрацю між Торговою палатою міста Усі на чолі з паном Доу Лінем
та Костянтином Івановим, президентом Чернігівської ТППВіце-президент ТПП міста Усі пан Доу Лінь


Пан Ву Гуолінь, однин з 10 найбільших бізнесменів Китаю
та голова „Клубу найуспішніших бізнесменів КНР”.


Знайомство з підприємством ПВБП “Джи-Ен-Ел
Китайська делегація на підприємстві з виготовлення крохмалю ПБП “ВИМАЛ”.


Валерій Куліч, директор ТОВ “Форсаж”, зустрічає китайську делегацію


Заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації з питань агропромислового розвитку
Олександр Шанойло з паном Доу Лінем


Переговори китайської делегації з товаровиробниками Ічнянщини


Знайомство китайських бізнеменів з агропромисловим підприємством "Інтер"


Екскурсія по Ічнянському заводу сухого молока та масла

Ознайомлення з технологією виготовлення макаронних виробів на Чернігівській макаронній фабриціФото на згадку


Онлайн
консультація